Międzyrzecz – niewielkie, urokliwe miasto znajdujące się około 50 km od Gorzowa Wielkopolskiego, malowniczo położone miedzy rzekami Obrą i Paklicą. Miasto poszczycić się może kilkoma niepowtarzalnymi zabytkami. Jednym z najciekawszych jest zamek wzniesiony w XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego, który był siedzibą kasztelanów i starostów międzyrzeckich. Do naszych czasów przetrwał pełen zarys murów obronnych z dwoma basztami oraz budynek wartowni. Ruiny zamku otacza fosa wypełniona wodą, wzdłuż której biegnie zachowany wał zewnętrzny dawnego podgrodzia. Budowle otacza park krajobrazowy założony w XVIII w. Zamek stanowi jeden z elementów Międzyrzeckiego Zespołu Muzealnego. Kolejną atrakcją miasta jest Ratusz wzniesiony mocą przywileju Stefana Batoregoz 1581 roku utrzymany w stylu klasycystycznym oraz Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela z końca XV wieku.
Serwis internetowy gminy Międzyrzecz : http://www.miedzyrzecz.pl

Polecamy spływy kajakowe Obrą i Paklicą, gdzie można poznać ciekawe miejsca takie jak rezerwat przyrody z licznymi koloniami ptaków.Rzeka Obra i Paklica to bardzo urozmaicony krajobraz i zmienność otoczenia. Są odcinki które prowadzą przez rozległe, odkryte przestrzenie jezior jak również takie gdzie. rzeka przyspiesza a wartki nurt z licznymi meandrami przypomina potok górski. Krajobraz jest tu piękny i można powiedzieć, że to jeden z cudów przyrody Ziemi Lubuskiej.

Organizatorzy:

http://www.obra.pl

Miłośnikom koni polecamy Stajnię Kuźnik Joanna Stawasz, która oferuje między innymi: naukę jazdy konnej,
wyjazdy w teren, rajdy, treningi i szkolenia.

Oferta Stajni Kuźnik oraz kontakt

 

Międzyrzecki Rejon Umocniony - bunkry.nazwa.pl/pl/index.html Zapraszamy do odwiedzenia największej atrakcji Ziemi Lubuskiej, jednego z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko – polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna.

Sanktuarium w Rokitnie - http://www.rokitno.org/rokitno/  

E-ZEZWOLENIA -  http://pzw.gorzow.pl/zezwolenia/ - sprzedaż zezwoleń on-line na amatorski połów ryb  

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem